Dalış Kursları

Bu sayfada dalış merkezimiz bünyesinde alabileceğiniz hizmetler olan dalış eğitimleri, ilk yardım eğitimleri, deneme dalışı, kurumsal dalış eğitimleri ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz. Bu sayfayı hazırlarken ihtiyacınız olabileceğini düşündüğümüz tüm bilgilendirmeleri en sade biçimde eklemeye çalıştık. Ayrıca detaylı bilgilendirmeler için sayfa içersindeki bağlantıları kullanılabilir veya iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

CMAS Dalıcı ve Uzmanlık Kursları

Dalışa başlamak, sertifikanızı yükseltmek veya belirli bir alanda uzmanlaşmak istiyorsanız başlangıçtan ileri seviyeye CMAS dalış kurslarını bizimle tamamlayabilirsiniz.  Tüm CMAS sertifikaları ile ilgili bilgiye sağ taraftaki açılır başlıklardan ulaşabilirsiniz. Herbir başlığın içerisinde detaylı bilgilendirme için yönlendirme bağlantıları bulunmaktadır. Bu bağlantılara tıklayarak veya bizler ile iletişime geçerek kurs detaylarına ulaşabilirsiniz.

Ülkemizde CMAS kursları Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu'nun yetkilendirdiği dalış merkezleri ve aktif eğitmenleri ile verilmektedir. İspermeçet Diving Center olarak TSSF 549 sicil numarası ile İstanbul/Kadıköy'deki ofisimizde 2 yıldız ve 1 yıldız eğitmenlerimiz ile hizmet vermekteyiz.

1 Yıldız Dalıcı Kursu

CMAS sisteminde dalışa başlangıç kursu olan 1 Yıldız Dalıcı Kursu sonrasında alacağınız sertifika ile bir lider veya eğitmen eşliğinde 18 metre derinliğe kadar dalışlar yapabilirsiniz. Kurs içeriğini teorik ve pratik eğitimler oluşturmaktadır. İstanbul Kadıköy'deki ofisimizde teorik eğitimler tamamlandıktan sonra 6 ay içerisinde sene boyunca düzenlemiş olduğumuz dalış turlarımızdan birine katılarak pratik eğitimleri tamamlayabilirsiniz.

Kursa katılım koşulları; 14 yaşını doldurmuş olmak, herhangi bir sağlık problemi olmamak ve yeterli düzeyde yüzme bilmektir.

CMAS 1* Dalış Kursu için daha detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

2 Yıldız Dalıcı Kursu

CMAS ileri seviye kursu olan 2 * dalış kursu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3 Yıldız Dalıcı Kursu

CMAS ileri seviye kursu olan 3 * dalış liderliği kursu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TSSF Uzmanlık Kursları

Uzmanlaşmak istediğiniz konular ile ilgili kurs detayları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

CMAS Kurs Fiyatları

CMAS 1 Yıldız Dalış Eğitimi Fiyatı : Sertifika ve Eğitim Dahil 400 TL

CMAS 2 Yıldız Dalış Eğitimi Fiyatı : Sertifika ve Eğitim Dahil 400 TL

CMAS 3 Yıldız Dalış Eğitimi Fiyatı : Fiyat için iletişime geçiniz. 3 Yıldız dalıcı kursumuz bireysel planlanabilmektedir.

CMAS Uzmanlık Eğitimi Fiyatı      : Dalıcı uzmanlık eğitimleri için iletişime geçiniz.

PADI Dalıcı ve Uzmanlık Kursları

Dalışa başlamak, sertifikanızı yükseltmek veya belirli bir alanda uzmanlaşmak istiyorsanız başlangıçtan ileri seviyeye PADI dalış kurslarını bizimle tamamlayabilirsiniz.  Tüm PADI sertifikaları ile ilgili bilgiye sağ taraftaki açılır başlıklardan ulaşabilirsiniz. Herbir başlığın içerisinde detaylı bilgilendirme için yönlendirme bağlantıları bulunmaktadır. Bu bağlantılara tıklayarak veya bizler ile iletişime geçerek kurs detaylarına ulaşabilirsiniz.

PADI kurslarımızda bireysel çalışma imkanı olduğundan dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde teorik çalışmanıza başlayabilirsiniz. Bireysel çalışma sonunda eğitmen ile kısa bir süre içinde bilgi geliştirme ve teori tekrarı yaparak uzun teorik ders süreleri ile uğraşmadan dalış teorisini tamamlayabilirsiniz. Detaylı bilgiye kurs başlıklarından ulaşabilirsiniz.

Scuba Diver Kursu

PADI Scuba Diver( Scuba Dalıcısı) kursu, PADI Open Water Diver(Açık Su Dalıcısı) kursunun bir alt seviyesidir. Scuba Diver; dalışa başlangıç seviyesi kurslardan birisidir. Open Water dalıcısı olmak istemeyen kişiler için düzenlenmiş bir program olan Scuba Dalıcısı Kursunu tamamlayarak bir eğitmen veya bir dalış lideri eşliğinde 12 metre derinliğe kadar dalışlar yapabilirsiniz.

Eğitim materyalleri Open Water Diver kursu ile aynı olan Scuba Diver kursu eğitim süresi daha kısa ve eğitim yoğunluğu daha azdır. Kısıtlı zamanı olan kursiyerlerimiz için uygundur bir dalışa başlangıç eğitim programıdır.

Bireysel çalışma imkanı ile teori kısmını kendiniz tamamladıktan sonra eğitmenlerimiz ile kısa bir bilgi geliştirme ve teori tekrarından sonra sınavda %75 oranında başarılı olursanız pratik eğitimlere katılabilirsiniz. En az 2 gün süreyle yapılacak 5 dalış ile pratik eğitimler tamamlanabilir. Pratik eğitimlerinizi bir sene içerisinde herhangi bir dalış turumuza katılarak tamamlayabilirsiniz.

Kurs hakkında detaylı bilgi almak için iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Open Water Diver Kursu

PADI Open Water Dalıcı Kursu dalışa başlangıç seviye kurslardan birisi olup diğer tüm PADI dalıcı kursları gibi performansa dayalı bir kurstur. Eğitim süresi yoğun program ile en az 3 gün, ideal program ile 4 gün sürmektedir. Süreler performansınıza göre değişim gösterebilir. PADI Open Water Diver(Açık Su Dalıcısı) olarak Türkiye’de bir lider veya eğitmen ile 18 metreye kadar dalışlar gerçekleştirebilirsiniz.

Uluslararası dalış camiasında en çok tercih edilen kurslardan olan Open Water kursunda bireysel çalışma imkanı ile uzun teorik dersler olmadan kendiniz dalış teorisini çalışabilirsiniz. Bireysel çalışmanız tamamlandıktan sonra eğitmenlerimiz ile kısa bir bilgi geliştirme ve teori tekrarından sonra gireceğiniz teorik sınavda %75 oranda başarılı olmanız halinde pratik eğitimlere geçebileceksiniz. Kurs hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantıyı kullanarak veya bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

PADI Open Water Diver Kursu için daha detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Advanced Open Water Diver

PADI Advanced Open Water Diver(Uzman Açık Su Dalıcısı) kursu ile ileri seviye dalış eğitimine adım atabilirsiniz. Derin dalış, navigasyon ve 3 seçimlik uzmanlık dalışı yaptıktan sonra PADI Advanced Açık Su Dalıcısı olabilirsiniz. Teorik eğitiminizi tamamladıktan sonra, 2 gün toplamda 5 dalış ile eğitiminizi 1 sene içerisinde istediğiniz zaman tamamlayabilirsiniz.Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Rescue Diver Kursu

PADI Rescue Diver(Kurtarma Dalıcısı) kursumuz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim adreslerimizden bize ulaşınız.

Uzmanlık Kursları

PADI Uzmanlık Kurslarımız ile dalış tecrübenizi geliştirebilir, dalışlarınızın daha keyifli hale gelmesini sağlayabilirsiniz. En çok tercih edilen uzmanlık kurslarımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Nitrox Dalıcısı Uzmanlık Kursu  Fiyat* 
Dijital Kitap ve Lisans Dahil Kurs Ücreti  £ 90,00
Derin Dalış Uzmanlık Kursu  Fiyat* 
Dijital Kitap ve Lisans Dahil Kurs Ücreti  £ 90,00

Kurs fiyatları sadece teorik kursu kapsamaktadır. Teorik eğitimi tamamladıktan sonra gezilerimize katılarak pratik eğitimlerinizi tamamlamanız gerekir. Detaylı bilgiyi ilgili kursun detaylarında bulabilir veya bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Diğer PADI uzmanlık kurs fiyatları için iletişim adreslerimizden bilgi alabilirsiniz.

*Lisans, dijital kitap, kitap ve e-learning fiyatları döviz kuru üzerinden hesaplanmaktadır. Hesaplamalarda günlük kuru baz alabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

PADI Kurs Fiyatları
PADI OPEN WATER KURSU  Fiyat* 
Dijital Kitap ve Lisans Dahil Kurs Ücreti  £ 90,00
PADI ADVANCED OPEN WATER KURSU  Fiyat* 
Dijital Kitap ve Lisans Dahil Kurs Ücreti  £ 90,00
PADI RESCUE DIVER KURSU Fiyat*
Dijital Kitap ve Lisans Dahil Kurs Ücreti  £ 100,00
PADI SCUBA DIVER KURSU Fiyat*
Dijital Kitap ve Lisans Dahil Kurs Ücreti  £ 90,00
Nitrox Dalıcısı Uzmanlık Kursu  Fiyat* 
Dijital Kitap ve Lisans Dahil Kurs Ücreti  £ 90,00
Derin Dalış Uzmanlık Kursu  Fiyat* 
Dijital Kitap ve Lisans Dahil Kurs Ücreti  £ 90,00
EFR İlk Yardım Kursları  Fiyat* 
Basılı Kitap ve Lisans Dahil Kurs Ücreti  £ 55,00

Kurs fiyatları sadece teorik kursu kapsamaktadır. Teorik eğitimi tamamladıktan sonra gezilerimize katılarak pratik eğitimlerinizi tamamlamanız gerekir. Detaylı bilgiyi ilgili kursun detaylarında bulabilir veya bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Diğer kurs fiyatları için iletişim adreslerimizden bilgi alabilirsiniz.

*Lisans, dijital kitap, kitap ve e-learning fiyatları döviz kuru üzerinden hesaplanmaktadır. Hesaplamalarda günlük kuru baz alabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

EFR İlk Yardım Kursları

Hayatın her anında karşılaşabileceğiniz acil sağlık durumları için EFR ilk yardım kurslarımıza kayıt olarak bir hayatın kurtulmasına siz de yardımcı olabilirsiniz. İlk yardım eğitim programlarımız bireysel çalışma ve uygulama eğitimi olarak gerçekleştirilmektedir. Temin edeceğimiz kitap ve görsel materyaller ile bireysel çalışma adımını tamamladıktan sonra, ofisimizde ilk yardım mankenleri üzerinde acil durum senaryoları ile uygulama eğitimleri tamamlanacaktır. Kurslar ile ilgili detaylara kurs başlıklarından veya bizlerle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Yetişkin Koruma Kursu

EFR(Emergency First Response) yetişkin koruma kursunun içeriği yetişkin CPR ve ilk yardım müdahele konularını içermektedir. Tüm kurs boyunca yapacağınız pratiklerle; acil duruma ihtiyacı olan bir kişinin durum değerlendirmesini yaparak gerekli müdahaleleri uygulama becerilerini kazanacaksınız. Bu kursu almış olsanız bile acil bir durum olduğu kanısına vardığınızda hemen 112 Acil Servis ekibine haber vermeniz gereklidir. Yapacağınız müdahaleler acil durumdaki kişiyi uzman ekipler gelene kadar yaşam döngüsü içinde tutmanızı sağlayacaktır.

EFR ilk yardım sertifikalarının uluslararası geçerliliği bulunmaktadır ancak bazı ülkelerde geçerliliğinin kontrol edilmesi gerekir.

Çocuk ve Bebek Koruma Kursu

EFR(Emergency First Response) bebek ve çocuk koruma kursunun içeriği CPR ve ilk yardım müdahele konularını içermektedir. Tüm kurs boyunca yapacağınız pratiklerle; acil duruma ihtiyacı olan bir çocuğun veya bebeğin durum değerlendirmesini yaparak gerekli müdahaleleri uygulama becerilerini kazanacaksınız. Bu kursu almış olsanız bile acil bir durum olduğu kanısına vardığınızda hemen 112 Acil Servis ekibine haber vermeniz gereklidir. Yapacağınız müdahaleler acil durumdaki kişiyi uzman ekipler gelene kadar yaşam döngüsü içinde tutmanızı sağlayacaktır.

EFR ilk yardım sertifikalarının uluslararası geçerliliği bulunmaktadır ancak bazı ülkelerde geçerliliğinin kontrol edilmesi gerekir.

EFR İlk Yardım Kursu Fiyatları
EFR İlk Yardım Kursları  Fiyat* 
Basılı Kitap ve Lisans Dahil Kurs Ücreti  £ 55,00

Kurs ücretine teorik ve pratik eğitim dahildir. Bireysel çalışma sonrasında sertifikanızı alabilmek için ofisimizde bir gün pratik eğitime katılmanız gerekmektedir.

*Lisans, dijital kitap, kitap ve e-learning fiyatları döviz kuru üzerinden hesaplanmaktadır. Hesaplamalarda günlük kuru baz alabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kurumsal ve Grup Eğitimleri

İspermeçet Diving Center olarak gruplara ve firmalara özel eğitim programları ve dalış turları oluşturmaktayız.

Uzun yıllar boyunca kalabalık gruplar ile çalışmanın verdiği tecrübe ile grubunuza ve firmanıza en iyi koşullarda eğitim programları veya dalış turları düzenleyebiliriz. Eğitmenlerimiz ile yapacağınız eğitim programı sonrasında firmanızda eğitim programı düzenleyebilir, ulaşım sorunu olmadan teorik eğitimleri tamamlayabilirsiniz.

Gruplar için özel dalış turları ve eğitim programları oluşturma imkanımızın yanında grup olarak sene boyunca düzenlediğimiz eğitimlere ve dalış turlarına katılabilirsiniz. Grup ve firmalara özel imkanlarımız için iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

Deneme Dalışı

Nereden ve nasıl başlayacağınıza karar veremiyor, eğitim almadan önce sualtında olmanın nasıl bir duygu olduğunu hissetmek istiyorsanız tecrübeli ekibimizle deneme dalışı yapabilirsiniz. Deneme dalışı yapabilmek için dalışa engel herhangi bir sağlık sorununuz olmaması ve 14 yaşını doldurmuş olmanız yeterlidir. Sene boyunca düzenlediğimiz turlarımızdan birine katılarak deneme dalışı yapabilir, boş zamanlarınızda maske ve şnorkel ile yüzebilir, tekne üstünde güneşlenebilirsiniz. Deneme dalışlarınız sonrasında eğer isterseniz bir kursumuza kayıt olarak dalış eğitimine başlayabilirsiniz. Deneme dalışı ve turlarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ödeme Seçenekleri

Tüm ödemelerinizi nakit, kredi kartı tek çekim veya kredi kartına taksit seçenekleri ile yapabilirsiniz. Kredi kartı ile yapılacak ödemelerde tek çekim veya taksit oranına göre komisyon eklenebilmektedir. Taksit oranları ve taksit imkanı bankalara göre değişiklik gösterebilir bu nedenle kredi kartı ile yapmayı düşündüğünüz ödemeler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.