TSSF/CMAS Bir Yıldız Dalıcı Kursu

CMAS sisteminde dalışa başlangıç kursu olan 1 Yıldız Dalıcı Kursu sonrasında alacağınız sertifika ile bir lider veya eğitmen eşliğinde 18 metre derinliğe kadar dalışlar yapabilirsiniz. Bu sayfada Bir Yıldız Dalıcı Kursu işleyişi hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Daha detaylı bilgi ve kayıt için iletişim adreslerimizden, sosyal medya hesaplarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Kurs Detayları;

1. CMAS Bir Yıldız Dalıcı Kursu'na Kayıt

Belirli aralıklarla açılmakta olan başlangıç seviye dalış kurslarımız olan CMAS Bir Yıldız Dalıcı Kurslarımıza katılmak için; bize iletişim adreslerimizden ulaşabilir, sosyal medya hesaplarımızdaki duyuru ve etkinliklerimizi inceleyebilirsiniz. Dalıcı kurslarına katılabilmeniz için gerekli koşulları karşılayabiliyor olmanız gerekmektedir. Eğer bu koşulları karşılıyorsanız kurslarımıza hemen kayıt olarak sualtının büyülü dünyasına hemen adım atabilirsiniz. CMAS Bir Yıldız Dalıcı Kursu katılım koşullarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

TSSF/CMAS 1* Dalıcı kursu katılım şartları;

  • 14 yaşını doldurmuş olmak( 18 yaşından küçükler için veli izin belgesi gerekir)
  • Yüzme bilmek ( Yüzme becerilerini tamamlayabilecek yeterlilikte olmak)
  • TSSF talimatında belirtilen sağlık koşullarına uygun olmak ( Talimata buradan ulaşabilirsiniz)
2. Teorik Eğitimler

Başlangıç seviye dalış kursu(CMAS 1 Yıldız Dalıcı Kursu) teorik ve pratik eğitimlerden oluşmaktadır. Teorik eğitimlerde; dalış malzemeleri, sualtı haberleşme işaretleri, dalış kuralları, basıncın insan vücuduna ve malzemelere etkisi gibi konularda bilgilendirmeler içermektedir. Teorik eğitimlerin tamamlanmasının ardından yapılacak teorik sınavda başarılı olan dalıcı adayları pratik eğitimlere girmeye hak kazanırlar.

3. Teorik Sınav

Teorik eğitim sınav içeriğini derslerde anlatılan konular oluşturmaktadır. TSSF'nin hazırlamış olduğu soru bankasından sorular seçilerek sınav düzenlenmektedir. Teorik sınav başarılı olabilmek için soruların %70'ine doğru cevap vermek gerekmektedir. %70 başarılı olan dalıcı adayları gezilerimizden birine katılarak pratik eğitim alabilirler. Pratik eğitimler ve geziler hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

4. Pratik Eğitimler

Teorik sınavı başarı ile tamamlayan dalıcı adaylarımız pratik eğitimlere katılabilirler. Pratik eğitimlerinizi sene boyunca çeşitli bölgelere düzenlemiş olduğumuz gezilerimizin birinde alabilirsiniz. Pratik eğitimler süresince güvenli ve keyifli dalışlar yapmanızı sağlayacak beceriler sizlere anlatılacak, gösterilecek ve sizden bu becerileri yapmanız istenilecektir. Su altı ve su üstü becerilerini başarı ile tamamlayan dalıcı adaylarımız bröve adı verilen TSSF/CMAS Bir Yıldız Dalıcı Sertifikalarını alabileceklerdir.

5. Belgelendirme

Teorik ve pratik eğitimleri başarı ile tamamlayan dalıcı adaylarımız bröve adı verilen TSSF/CMAS 1 Yıldız Dalıcı belgelerini alabileceklerdir. Belgelendirme işlemi tarafımızdan yapılacak olup, belgeniz hazırlandığında size teslim edilecektir. TSSF'ye tarafımızdan sertifika harcı ödendikten sonra, sisteme bilgilerinizin girişi yapılacak ve daha sonra belirtmiş olduğunuz mail adresinize geçici bir belge gelecek ve bröveniz TSSF sisteminden erişilebilir, kontrol edilebilir olacaktır.

Dalış merkezimizden alacağınız CMAS Dalıcı Eğitimleri'nde bröve(sertifika) ücretinin kurs ücretine dahil olup olmadığı bilgisini kurs detaylarında bulabilirsiniz. Eğer bröve ücreti kurs ücretine dahil değil ise sertifikalandırma işleminizin başlayabilmesi için sertifika ödemesini bize yapmanız gerekmektedir.

TSSF/CMAS 1 Yıldız Dalıcısı olarak ülkemizde bir eğitmen veya dalış lideri ile 18 metreye kadar dalışlar yapabilirsiniz. Uluslararası geçerli bu belge ile dünyanın çeşitli noktalarında dalış keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz.* Derin mavilerde görüşmek üzere.

* CMAS sertifikalarının geçerliliği ülkeden ülkeye değişiklik gösterebilmektedir. Lütfen dalış yapacağınız ülkede geçerliliğini kontrol ediniz.