Dalışa Başlarken

Sualtının büyülü dünyasına adım atmak istiyorsanız üç farklı sistemde sunmuş olduğumuz başlangıç kurslarımızdan birisini seçebilirsiniz. Tüm bu kursların eğitim programları dalış hayatınız boyunca kullanacağınız teorik ve pratik becerileri kapsamaktadır. Tüm başlangıç seviye dalış kurslarının içerikleri birbirine benzemektedir. İlgili kursa ait detayları öğrenmek için aşağıda bulunan bağlantılara tıklayabilirsiniz. Ayrıca ülkemizde en çok tercih edilen sistemler ile ilgili detaylı bilgiler bu sayfada yer almaktadır. Sistemleri ve detaylarını inceledikten sonra Başlangıç Seviye kurslarımıza göz gezdirebilirsiniz.

Ülkemiz içinde tüm sistemlerden almış olduğunuz başlangıç seviye dalış eğitimleri ile 18 metreye kadar dalışlar gerçekleştirebilir, sualtında keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Başlangıç Seviye Kurslarımız:

 

Kısaca hizmet verdiğimiz sistemleri tanıtarak sizlere yapacağınız seçimde yardımcı olmak isteriz. Sistemler hakkında detaylı bilgilere hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

TSSF

TSSF(Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu)

Ülkemizde tüm dalış faaliyetleri TSSF’ye bağlı olarak yürütülmektedir. Dalış merkezimiz 549 numaralı TSSF yetki belgesi numarası ile hizmetlerini sürdürmektedir. TSSF; dalış merkezlerini yetkilendirme, denetleme, eğitmen sınavları düzenleme gibi idari işlemleri yürütür. TSSF CMAS ile anlaşmalı olduğundan CMAS sisteminde alınan eğitimlerde başarılı olunduğunda dalıcı bröveleri TSSF tarafından düzenlenir. TSSF tarafından düzenlenen tüm belgeler CMAS standartında olduğundan uluslararası geçerliliğe sahiptir.

TSSF hakkında detaylı bilgilendirme 1 yıldız dalış eğitimi sırasında teorik ders olarak yapılacaktır.

www.tssf.gov.tr adresinden federasyonumuz ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

CMAS (Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu)

5 kıtada 130’dan fazla federasyonun bağlı olarak çalıştığı CMAS kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. CMAS kendine bağlı federasyonlara dalış eğitimini öğretmek ve sertifikalandırmak için çalıştır. CMAS sisteminde 3 seviye dalıcı ve 3 seviye eğitmen sertifikası bulunmaktadır. Ülkemiz için yetkili olan TSSF’nin anlaşmasından dolayı dalış merkezleri bünyelerinde CMAS eğitmenleri bulundurmak zorundadır. Dalış merkezimizde 2 yıldız, 1 yıldız ve uzmanlık eğitmenleri bulunmaktadır.

CMAS Dalıcı Seviyeleri

 • 1 Yıldız Dalıcı (Başlangıç Seviye)
 • 2 Yıldız Dalıcı
 • 3 Yıldız Dalıcı

CMAS Eğitmen Seviyeleri

 • 1 Yıldız Eğitmen
 • 2 Yıldız Eğitmen
 • 3 Yıldız Eğitmen

CMAS konfederasyonu ve seviyeler hakkında detaylı bilgi eğitimler sırasında teorik ders olarak verilecektir.

www.cmas.org websitesi üzerinden konfederasyon hakkında inceleme yapabilirsiniz.

PADI (Profesyonel Dalış Eğitmenleri Birliği)

1966 yılında Amerika’da kurulan PADI dünyada en çok dalıcı yetiştiren sistemlerden biridir. 26 farklı dilde eğitim materyeli bulunan PADI, tüm dalıcıların %80’inden fazlasını yetiştirmektedir. Tüm dünya çapında tescilli standartlarda eğitim kalitesi sunan PADI’ye bağlı olarak dünya çapında 6binden fazla dalış merkezi ve 135binden fazla dalış profesyoneli(eğitmen,asistan eğitmen,divemaster) bulunmaktadır. Ülkemizde PADI ve TSSF arasında imzalanan protokol gereği tüm PADI eğitmenleri bir dalış merkezine bağlı olarak hizmet verebilmektedir.

PADI Dalıcı Seviyeleri:

 • PADI Scuba Diver / PADI Scuba Dalıcısı
 • Open Water Diver (Başlangıç Seviye)/ Açık Su Dalıcısı
 • Adventure Diver/ Macera Dalıcısı
 • Advanced Open Water Diver/ İleri Açık Su Dalıcısı
 • Rescue Diver/ Kurtarma Dalıcısı
 • Master Scuba Diver/ Uzman Scuba Dalıcısı

PADI Profesyonel Seviyeler:

 • Divemaster

PADI Profesyonel seviyeler 7 kademeden oluşmaktadır ancak bizim PADI sertifikalandırmalarımız arasında sadece Divemaster bulunmaktadır.

www.padi.com websitesinden PADI hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

SSI

SSI (Uluslararası Dalış Okulları)

110’dan fazla ülkede 25 dilde eğitim materyali ile hizmet veren SSI, ülkemizde tercih edilen bir diğer dalış eğitimi sistemidir ancak dalıcı yetiştirme yüzdesi ülkemiz içinde PADI ve CMAS’a göre çok düşüktür. SSI eğitim seviyeleri ve detaylı bilgi için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca www.divessi.com websitesi üzerinden SSI hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.