PADI Open Water Dalıcı Kursu

PADI Open Water Dalıcı Kursu diğer tüm PADI dalıcı kursları gibi performansa dayalı bir kurstur. Eğitim süresi yoğun program ile en az 3 gün, ideal program ile 4 gün sürmektedir. Süreler performansınıza göre değişim gösterebilir. PADI Open Water Diver(Açık Su Dalıcısı) olarak Türkiye’de bir lider veya eğitmen ile 18 metreye kadar dalışlar gerçekleştirebilirsiniz.

Bireysel çalışma olanakları ile PADI Open Water Dalıcı kursuna dilediğiniz zaman başlayabilirsiniz. Detaylar için başlıkları inceleyebilir veya bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Kurs Detayları;

1. Kursa Kayıt

PADI dalıcı kurslarımıza başlamak için herhangi bir kurs tarihi beklemenize gerek yoktur. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçerek kurs kaydınızı yapabilir, bireysel çalışma ile teorik eğitime istediğiniz yerde, istediğiniz zaman başlayabilirsiniz.

PADI Open Water Diver(Açık Su Dalıcısı) kursu katılım şartları;

  • 14 yaşını doldurmuş olmak( 15 yaşından küçükler Junior Open Water sertifikası alabilir)
  • Herhangi bir sağlık problemi olmamak (Genel olarak sağlıklı olmak)
  • Yüzme becerilerini tamamlayabilecek düzeyde yüzme bilmek
2. Bireysel Çalışma

Zengin eğitim içeriği ile PADI kursları, dalıcı adaylarına bireysel çalışma imkanı sunmaktadır. Kitap, video, e-kitap ve e-learning seçenekleri ile teorik eğitim zorunluluğunuz olmadan istediğiniz yöntem ile dalış teorisini çalışmaya başlayabilirsiniz. Bireysel çalışmanızı tamamladıktan sonra eğitmenlerimiz ile eksik hissettiğiniz veya eksik olduğunuz konularda çalışabilir, eksiklerinizi tamamlayarak pratik eğitimleriniz için gerekli teorik hazırlığı tamamlayabilirsiniz.

PADI Open Water Diver (Açık Su Dalıcı) Kursu için zengin dil seçeneği ile istediğiniz kaynağı eğitmenlerimize danışarak seçebilirsiniz. Kurs kaydınız yapıldıktan sonra eğitim kaynaklarınızın temini en kısa sürede yapılacaktır. Temin edildikten sonra dilediğiniz zaman çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. Çalışmalarınız süresince sormak istediğiniz tüm soruları eğitmenlerimize ulaşarak sorabilirsiniz.

3. Eğitmen ile Bilgi Geliştirme

Bireysel çalışmanızı tamamladıktan sonra eksikliğini hissettiğiniz veya eksik olduğunuz konular için eğitmenlerimiz ile bilgi geliştirme dersleri yapılacaktır. PADI kurslarının bir artısı olarak uzun süre teorik ders dinlemek zorunda kalmadan, sadece istediğiniz veya eksik olduğunuz konular için tekrarlar yaparak en kısa sürede teorik eğitimi tamamlayabilirsiniz.

Teorik sınav PADI tarafından hazırlanmış sorulardan oluşmaktadır. Bireysel çalışma ve eğitmen ile bilgi geliştirme adımlarından sonra edindiğiniz bilgilerin sınandığı sorular içermektedir. Bu sınavı başarı ile tamamlayanlar sığ su ve açık su çalışmalarına katılabilirler.

Pratik becerilerizi yapabilmeniz için sene içerisinde düzenlediğimiz dalış turlarına katılmanız gerekmektedir. PADI Open Water Dalıcı belgesi alabilmek için toplamda 9 adet dalış yapmanız gerekmektedir. Eğitim süresi yoğun program ile en az 3 gün, ideal program ile 4 gün sürmektedir. Süreler performansınıza göre değişim gösterebilir.

Eğer turlarımıza katılamıyorsanız PADI kurslarımıza özel olarak sene içerisinde belirli bölgelerdeki eğitmenlerimiz ile eğitimlerinizi tamamlayabilirsiniz. İstanbul Ofisimizde başladığınız eğitiminizi Antalya/Kaş veya Muğla/Marmaris bölgesinde bir sene içerisinde tamamlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

4. Sığ Su Çalışmaları

Teorik eğitimlerinizi başarı ile tamamladıktan sonra eğitmenlerimiz ile sığ su çalışmalarına geçebilirsiniz. Sığ su dalışlarında açık suya hazırlık olması amacı ile su altı ve su üstü becerilerin pratikleri yapılacaktır. 5 adet sığ su dalışı ve bu dalışlara hazırlık aşamaları; ekipman hazırlama, su altı ve su üstü becerilerinin uygulamalarını içermektedir.

5. Açık Su Çalışmaları

Sığ su çalışmalarını tamamlayan dalıcı adayları, açık su çalışmaları ile PADI Open Water Dalıcı eğitimine devam ederler. Bu çalışmalar sırasında performans gerekliliklerini yerine getiren dalıcı adayları PADI Open Water Diver Brövelerini (sertifikalarını) almaya hak kazanırlar.

6. Belgelendirme

Tüm performans gerekliliklerini ve bilgi geliştirmelerini tamamlayan PADI dalıcı adayları, PADI Dalış Brövesi almaya hak kazanırlar. Gerekli belgeleri doldurduktan sonra eğitmenlerimiz PADI sistemine bilgilerinizi girerek belgenizi hazırlarlar. Belgeniz PADI ofislerinden bize ulaştığından itibaren belgenizi teslim alabilirsiniz. Bröveler yurtdışından geldiği için teslim süreleri uzun olabilmektedir. Bu süre içerisinde vermiş olduğunuz mail adresinize geçici belgeniz gönderilecektir.

PADI Open Water Dalıcısı olarak ülkemizde bir eğitmen veya dalış lideri ile 18 metreye kadar dalışlar yapabilirsiniz. Uluslararası geçerli bu belge ile dünyanın her noktasında dalış keyfini sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Derin mavilerde görüşmek üzere.

PADI Open Water Kurs Fiyatı
PADI OPEN WATER KURSU Fiyat*
Lisans ve Dijital Kitap Fiyatı 350 TL
Kurs Fiyatı 400 TL
   
Lisans ve Kitap Fiyatı 525 TL
Kurs Fiyatı 400 TL
   
Lisans ve E-Learning Fiyatı 525 TL
Kurs Fiyatı 400 TL

*Lisans, dijital kitap, kitap ve e-learning fiyatları döviz kuru üzerinden hesaplanmaktadır. Bu nedenle kur farkına göre küçük fiyat değişiklikleri olabilir. 29 Mayıs 2018 itibari ile 1 GBP=6,01 olarak hesaplanmıştır.