Nitrox Kursları

Nitrox nedir?

Dalışlarımızdaki oksijen  oranını %40’a kadar arttırarak rekreasyonel olarak yaptığımız dalışlarınızın süresini uzatabilir ve daha kısa yüzey beklemesi yaparak sıralı dalışlara daha çabuk girebilirsiniz. Ayrıca azotun bünyede oluşturduğu yorgunluk hissinin daha az olmasını sağlayabilirsiniz.

Nitrox kursu içeriği nedir?

Dalış merkezimizden alacağınız PADI Nitrox Kursu veya TSSF Nitrox Uzmanlığı ile siz de gittiğiniz noktalarda nitrox tüpler kullanabilir, nitrox dalışı deneyimi ile suyun altında daha uzun süre geçirebilirsiniz. Nitrox uzmanlık kursları boyunca karışım gaz teorisi, oksijenin fiziksel ve fizyolojik etkilerini öğrenecek, nitrox karışımları ile güvenli dalış kurallarına hakim olacaksınız. Yapılacak uygulamalar ile tüplerinizi kendiniz analiz ederek kendi maksimum derinliğinizi belirleyebilecek, nitrox dalış tabloları ile güvenli dalış planlaması yapmayı öğreneceksiniz.

Nitrox kurslarına kimler katılabilir?

PADI Nitrox kurslarımıza katılımak için;

  • 15 yaşını doldurmuş olmanız ve
  • Herhangi bir organizasyondan en az başlangıç seviyesi dalıcı sertifikasına sahip olmanız yeterlidir.

Kurs seçenekleri nelerdir?

PADI Nitrox Kursu’muz dalışlı ve dalışsız olmak üzere 2 seçenek halindedir:

  • Dalışsız nitrox kursunda tüm teorik bilgiler önce bireysel çalışma ile sizin tarafınızdan çalışılacak, daha sonra sınıf dersi ile önemli noktaların üzerinden geçilecek ve 2 farklı tüpte analiz ve derinlik hesaplaması uygulaması yapılacaktır.
  • Dalışlı nitrox kursunda ise yine bireysel çalışma ile teorik bilgiler sizin tarafınızdan çalışılacak, daha sonra sınıf dersinde önemli noktaların üzerinden geçilecek ve 2 farklı tüpte analiz ve derinlik hesaplaması uygulamaları yapılacaktır. Tüm bunlardan sonra katılacağınız bir turda nitrox tüpleri ile dalışınızı yapabilirsiniz.

Nitrox Uzmanlık Kursu tarihleri ne zamandır?

PADI Nitrox kurslarımız belirlediğimiz tarihlerde sınıf dersi olarak düzenlenmektedir. Sınıf dersinden önce gerekli materyaller size ulaştırılarak bireysel çalışma yapmanız sağlanacaktır.

Ayrıca kurs tarihlerini beklemek istemeyen dalıcılar için ise hemen kursa başlama imkanı sunabilmekteyiz. Vakit kaybetmeden Nitrox(Nitroks) karışım gaz uzmanlığı sertifikası almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Son olarak;

Azotun bünyedeki etkilerini azaltmak isteyen tüm seviyeden dalıcılar ve özellikle sualtı fotoğrafçıları için düzenlediğimiz karışım gaz kursları ile ilgili detaylı bilgi ve kurs kaydı için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz. Derin mavide görüşmek üzere.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir